ptf@ptf.hu || 06-70-631-5827 || H-1183 Budapest, Gyömrői út 89.
A PTF idei Coaching Konferenciájának fókuszában a neurodiverzitás áll. Célunk, hogy megmutassuk, miként tudják a coachok és más segítő szakemberek hatékonyan támogatni neurodivergens – például autista vagy afantáziás – ügyfeleiket. A konferencián két előadás és három workshop keretében tekintünk be a neurodiverzitás világába: a résztvevők megismerhetik a neurodivergens gondolkodás sajátosságait, és konkrét gyakorlati eszközöket kapnak ahhoz, hogy hatékony, támogató, elfogadó beszélgetéseket folytassanak tőlük eltérő gondolkodásmódú ügyfeleikkel.
2016-2018, majd 2020-2022 között az ICF Magyar Tagozat Akkreditációs igazgatója. 10+ éve mentor coach és coaching szupervizor. Fontos küldetése, hogy coach kollégákat kísér a PCC-vé és az MCC-vé válás útján. 2017 óta vizsgáztat PCC-re jelentkezőket magyarul, angolul és bolgárul. A minőségi és etikus szakmai munka elkötelezett híve, a folyamatos fejlődés a szenvedélye. A biztonságos légkör és a szelíd, mégis őszinte és mélyreható visszajelzés a védjegye.
Előadásának címe: „…rosszul szeretünk mi mind, kiket rosszul szerettek…” (Sárándi József)
Az előadás három részből fog állni. Először arra irányítjuk a figyelmünket, hogy coachként hogyan tudunk „jól szeretni”, azaz a lehető leginkább az ügyfélre hangolódva, az ő igényeire figyelve jelen lenni illetve hogy miből tudjuk észrevenni, ha ez félrecsúszik. Mert gyakran nem az ügyfelet kell „megszerelni”, hanem a kapcsolatot és benne magunkat kell az ügyfélhez igazítani. A második részben a résztvevők lehetséges eszközöket kapnak ehhez. Végül pedig mindenkit egy kis gyakorlásra és önreflexióra hívunk.
Állatorvos végzettséget szerzett, majd hosszú éveken át kutya-fizioterapeutaként dolgozott, emellett tanította is a módszert. Néhány évvel ezelőtti karrierváltását nagyban motiválta saját autizmusa. Elvégezte a PTF Keresztény szemléletű coaching és vezetés képzését, azóta elsősorban neurodivergens ügyfelekkel dolgozik. Elkötelezett a neurotipikus és neurodivergens emberek közötti kommunikációs hidak építésében, és hisz abban, hogy a neuroharmónia állapota elérhető.
Előadásának címe: Az autista nyelvi hipotézis és jelentősége a segítő kapcsolatokban
A Rachel Cullen nevéhez fűződő autista pragmatikus nyelvi hipotézis szerint az autista és az allisztikus emberek valójában két különböző nyelvet beszélnek, miközben kívülről látszólag ugyanazt a nyelvet használják. Az előadás során áttekintjük, milyen következményei lehetnek a legújabb nyelvészeti kutatásoknak a segítő (coaching-) beszélgetésekre nézve és hogyan tudjuk a legfrissebb kutatási eredményeket a mindennapi coachinggyakorlatunkba ültetni.
Workshop címe: Hogyan építsünk kommunikációs hidakat?
Konkrét esetpéldákon keresztül fedezzük fel milyen kommunikációs stratégiák segíthetik leginkább az autista és a neurotipikus emberek közötti megértést, nemcsak a coachingbeszélgetés során.
2022-ben kiváló minősítéssel végzett a PTF keresztény szemléletű coaching és vezetés szakán. Szakdolgozata, mely a „A gondolat irányváltozásának mechanizmusa a coachingban: az idegtudomány és coaching kapcsolata” címet viselte elnyerte a “Legjobb Szakdolgozat” díjat. Hívő, feleség, anya. Aktív önismereti útja és találkozása a tudományokkal öt éve tart. Négy éve térképezik, nyolc betelt füzete, számos történetmesélő rajza van. Aktuális, kézzel készített térképeinek száma: 320. Szakdolgozatának kutató- és szerkesztő munkáját is ezzel készítette, illetve védte meg. Térképező tevékenységét autodidakta módon kezdte el, majd – a hagyományos elmetérképhez képest – az általa kutatott és összegyűjtött tudományos és tapasztalati ismeretei által évről évre egyre jobban testre szabta, saját módszerré fejlesztette azt. Ismeretei – saját tapasztalatai mellett – az idegtudomány, pszichológia, neuroplaszticitás, neuroscience coaching, vizuális-képi gondolkodás, neurodiverzitás, traumafeldolgozás, bántalmazás és nárcizmus területéről származnak.
Workshop címe: A képekben felépített ötlet ereje – Dr. Temple Grandin igaz története alapján
A workshopon bemutatom az izgalmas folyamatot, hogyan születik meg egy gondolat és kép az agyban és hogyan válik valósággá. A bejátszott filmrészletek gyakorlati és vizuális inspirációt nyújtanak ehhez: avagy hogy csinálják azok, akik „fejben belakják a képet” és az sikert hoz nekik. Közben pedig együtt reflektálunk és felfedezzük, miért hasznos tudni ezekről nekünk, coachoknak, és hogy miként tudunk partnerek lenni az ügyfél egyedi, saját gondolat- és/vagy képalkotó munkájában az ülés során. Mindezt az idegtudomány kutatási eredményein keresztül, egyszerűen.
17 éve él Íroszágban, pszichoterapeutaként mozgássérülteket és más fogyatékossággal élőket támogat. Hétgyermekes nagycsaládban nőtt fel, testvérei közül ő a legidősebb. Régóta tudta magáról, hogy a képekben gondolkodás, az imaginációs feladatok nála nem működnek, és sokat küzdött a szépirodalom olvasásával is, de csak három évvel ezelőtt derült ki számára, hogy ennek a jelenségnek neve is van. Afantáziásként első kézből tud beszámolni arról, melyek azok az intervenciók, amelyekkel leghatékonyabban támogathatók a hozzá hasonló kondíciókkal rendelkező ügyfelek.
Workshop címe: Afantázia – nem a fantázia hiánya!
Az afantáziás agy működését gyakran hasonlítják olyan számítógéphez, ahol nincs bekapcsolva a monitor. A számítógép tökéletesen működik, de a képi megjelenítés helyett valamilyen más formában történik a gondolkodás. A workshopon ezt a másfajta működést vizsgáljuk meg, és közösen keressük azokat a legjobb intervenciókat, amelyekkel coachként vagy bármilyen más segítőként valódi támogatást tudunk nyújtani afantáziás ügyfeleinknek.
Cím: 1183 Budapest, Gyömrői út 89.
FIR-azonosító: FI22732
Bankszámlaszám: K&H Bank
10401921-00026624-00000002
IBAN: HU33 1040 1921 0002 6624 0000 0002
Adószám: 18055483-1-43
Tel.: 06-1-290-9517
Mobil: 06-70-631-5827 (csak ügyintézési időszakban)
ÜGYINTÉZÉS: hétköznap (h, k, sze, p) 8:00-16:20
CSÜTÖRTÖKÖN a személyes és telefonos ügyintézés SZÜNETEL!
Kollégiumi ügyelet ( 16.00-08.00 ): 06-70-631-5822
E-mail: ptf@ptf.hu