Az Ő dicsőségére – Diplomaátadó 2023. július 8.

  • július 10, 2023
  • Alumni hírek, Tanulmányi hírek
2023

114 hallgató zárta le sikeresen tanulmányait Magyarország harmadik legnépesebb teológiai intézményében. Július 8-án a tartotta a Pünkösdi Teológiai Főiskola 28. évzáró, diplomaátadó ünnepélyét. Az alkalmon résztvevő kb. 500 fő együtt ünnepelte a végzett hallgatók sikerét.

Idén adhattuk át a 896. oklevelet, így jövőre már az ezredik hallgatóval örülhetünk együtt. Az első diplomaátadó (1995) óta szerzett összes oklevélről: a 896 végzett hallgatóból 491 hallgató kapott teológus diplomát, amelyből 244 fő lelkész, lelkipásztor végzettséget szerzett. Az utóbbi tíz évről: 257 hallgató szerzett BA vagy MA teológusi diplomát, közöttük 83 fő lelkészként végzett, valamint 26 fő további egy évet töltött valamelyik gyülekezetben lelkipásztori gyakorlaton, amivel teológus lelkipásztor szakképzettséget szerzett. A számokból is látszik, hogy a PTF mint képző intézmény teljes erejével azon van, hogy a pünkösdi gyülekezeteknek legyenek felkészült vezetői, munkatársai. Ezen túlmenően folyamatosan megújítja képzéseit, szélesíti képzési palettáját annak érdekében, hogy az egyházi közfeladat ellátásban is keresztény szakemberek, krisztusi értékeket képviselve végezzenek elismerésre okot adó munkát..

A 2023. évi tanévzáró ünnep témája az “Ő dicsőségére” volt. Az esemény a Lurdy Konferencia Központban került megrendezésre. A Seidel Alex vezette alkalmon a rektori (Paul Gracza) és a rektorhelyettesi (Ungvári Csaba) beszéd mellett az MPE elnöke (Földesi Tamás) végezte az igehirdetés szolgálatát. A zenei betéteket Fóris Zsófia E-Dúr partita részleteiből válogatta. A 29 jelölt szakdolgozatból 7 kapta meg a legjobb szakdolgozat díjat. A hallgatói beszédeket a BA és MA hallgatók nevében S. Nagy Daniella, a Családkonzulens hallgatók nevében Weinecker Andrea, a coaching képzések hallgatóinak képviseletében Kollár György, míg a Pasztorálpszichológiai képzések hallgatói nevében Novák Eszter Júlia mondta.

Az alkalom megható momentuma volt, Rozgonyi Botond, adjunktus, a Rendszeres teológiai és egyháztörténeti tanszék korábbi vezetőjének búcsúztatása. Az emlékplakett átadását követően a publikum hosszan, állva tapsolta a nagyra értékelt főiskolai oktatót.

Részletek a rektorhelyettesi beszédből:

Az első célunk az volt, hogy olyan közösségi élményben részesüljünk veletek, amely életre szóló változásokat hoz Nektek és Nekünk. Olyan találkozásokat teremteni egymással és Jézus Krisztussal, amelyek túlmutatnak a vallási közhelyeken. (…) A közösségi élmény megteremtésében szenvedtük el a legnagyobb próbát, hiszen a két és hároméves képzések végzett hallgatói tanulmányaik  alatt belekóstoltak a karantén minden nehézségébe. Igyekeztünk mindent megtenni azért, hogy az oktatás minősége kevéssé sérüljön, és legyen lehetőség a közösség gyakorlására is. Köszönjük, hogy kitartottatok!

A második cél, hogy olyan tudást közvetítsünk számotokra, amely bár tiszteli és alkalmazza a hagyományos  értékeket, de őszintén néz szembe napjaink kihívásaival, és életrevaló, kiteljesítő válaszokhoz segít hozzá. Tudást, ami alázatosságra tanít. Az egymás tiszteletén nyugvó párbeszéd képességét szerettük volna formálni.

Harmadrészt, olyan hitet szerettünk volna táplálni bennetek, amely meghaladja a hitigazságok megvallását, az egyházi közhelyek szajkózását. Ehelyett magát Krisztust formálja meg, amikor igét hirdetünk, lelkigondozunk, családokat segítünk, coacholunk és vezetünk. A hit Krisztusa ilyenkor valóságos alakban nyilatkoztatja ki önmagát ott ahol dolgozunk, szolgálunk vagy egyszerűen csak létezünk.

Tehát közösséget, tudást és hitet szerettünk volna megélni veletek. Célunk az volt, hogy mindez életformáló tapasztalattá váljon a katedra mindkét oldalán. Pál apostol szavaival élve, Krisztus jó illata szerettünk volna lenni számotokra Isten dicsőségére. Ha ezt megtapasztaltátok és átitatott Benneteket, akkor adjátok tovább! Az Ő dicsőségére!

Nézd meg az alkalmon készült képeket és videókat!

Megosztom
Elküldöm

További cikkek, hírek

Makovei Jánosra (1939-2023) emlékezünk

Makovei János és felesége kilenc éven át szolgált lelkipásztorként a Békési Élim Pünkösdi Gyülekezetben. Ezt követően az Úr határozott hívására több mint négy évet töltöttek a torontói Első Szeretet Magyar Pünkösdi Gyülekezetben. Hazatérésüket követően Fábián Attila, a Pünkösdi Közösség akkori elnöke felkérte a PTF munkájában való részvételre. Makovei János és felesége, Marika 1997 januárjától 2001 júniusáig dolgoztak lelkiismeretesen a Pünkösdi Teológiai Főiskolán. Makovei János az intézmény főigazgató-helyettese és gazdasági igazgatója volt. Szervezési, működtetési, személyzeti, gazdasági és pénzügyi feladatokat látott el. Ebben az időszakban történt a PTF épületének átalakítása, amiben feleségével együtt odaszántan dolgoztak. Makovei János vezetői feladatai mellett az oktatásban

Elolvasom a cikket

Ez történt a II. Nemzetközi Pasztorálpszichológiai Hallgatói Konferencián

Krasznay Mónika Az előzmények folytatása Idén június 27-28-án, a tervezetteknek megfelelően, megtartottuk Főiskolán Pasztorálpszichológia Tanszékének szervezésében a Pasztorálpszichológiai Hallgatói Konferenciánkat, 2021. tavasza óta ezúttal  már második alkalommal. Az elsőhöz hasonlóan ez a konferencia is, ha nem is nemzetek közötti, de nemzetközi volt, hiszen a meghívott és résztvevő előadók között köszönthettük idén csakúgy, mint két évvel ezelőtt a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző és Zeneművészeti Kar pasztorálpszichológiai képzésében résztvevő hallgatóit is. Pasztorálpszichológiáról – közösen Konferenciánk egyik célja az, hogy a pasztorálpszichológia hazai, illetve e szakterületet magyar nyelven művelők, tanulók szakmai közösségét hozzuk létre, akik egymást szakmailag gazdagítják és lelkileg erősítik, bátorítják.

Elolvasom a cikket

Tavaszi országjárás

Idén 12 gyülekezetbe látogattunk el a különböző PTF-es szolgáló csoportokkal. A látogatások elsődleges célja, hogy szolgáljunk a gyülekezetek felé és áldásul legyünk a számukra. Emellett „járulékos” áldásként ezek az alkalmak szolgálják a kapcsolatépítést, illetve a Főiskolánk népszerűsítését is. A csoportokban egyaránt részt vettek a hallgatók és az oktató kollégák is. Az idei országjárás témája: „Szenteljétek oda magatokat!” a Róm 12,1-2. A témaválasztást inspirálta az Asbury Egyetemen (USA) történt februári ébredés, ahol egy szokványos áhítat végén a diákokat megragadta az ÚR csendes, erőteljes és szent jelenléte. Csendesen énekeltek, imádkoztak magukért és felebarátaikért. Bűnbánatot tartottak és közbenjártak gyógyulásért. Éjjel-nappal folytatták az imádatot, egészen február

Elolvasom a cikket

Evangélizáció élőben

Gyakorlati vizsgák, különböző gyakorlati terepeken  Immár évekre visszanyúló hagyomány a PTF en Evangélizálás kurzusból a gyakorlati vizsga. Az evangélizáció tantárgy teljesítőinek csoportja Visszatekintés a kezdetekre: A korábbi években az Evangélizálás kurzus keretében szolgáltunk a hallgatókkal a MPE Hajlék Missziós Gyülekezetben, a hajléktalanok között illetve Dunaharasztin az MPE Hajnalcsillag Szenvedélybetegek rehabilitációs Otthonában a szenvedély betegek között, ezenkívül szerveztünk evangelizációs alkalmat a nappalisokkal a Péceli Tiffany Bowling klubban, a levelezősökkel a KÖKI Terminálban.  A tavalyi évben pedig Találkozások néven egy közös evangélizációs alkalmat hirdettünk meg a PTF épületén belül, amihez a vidéki hallgatók is betudtak online csatlakozni saját otthonaikból, a meghívott vendégeikkel.

Elolvasom a cikket

Álláshirdetés

A Pünkösdi Teológiai Főiskola állást hirdet 1 fő megváltozott munkaképességű titkársági munkatárs részére.

Elolvasom a cikket

CSALÁDBIOGRÁFIAI REKONSTRUKCIÓ – A KÉPZŐCSOPORTOK HOZZÁTARTOZÓIVAL

Családbiográfiai rekonstrukció A Családkonzulens / Családterapeuta szakirányú továbbképzésünk két éve alatt minden képződő számára szükséges egy, ún. családbiográfiai rekonstrukció. Ez egy olyan önismereti és személyiségfejlesztő rendszerszemléletű módszer, amely a neves szakember, Virginia Satir (1916 – 1988) módszerén alapszik, s amelynek során nagyobb rálátást nyerhetünk az életünket sokszor már csak tudattalanul befolyásoló többgenerációs örökségeinkre. Egy kiválasztott kérdés mentén vizsgálva és feldolgozva ezeket az örökségeket, esélyt kaphatunk azok konstruktív kezelésére, átkeretezésére (refraiming), szükség esetén a tőlük való elbúcsúzásra. A munka alapvetően két nagy részből áll: egy hosszú, több hetes, akár hónapos otthoni készület, amelynek során családunk tagjaival, rokonainkkal, generációkra visszamenőleg interjúkat készítünk:

Elolvasom a cikket
  • Magyar
  • English (angol)