A rektorhelyettesi beszéd
Kedves végzett hallgató, vendégeink, szeretett kollégák és elnök testvér!
Most a végzett hallgatókkal és közvetlen ismerőseikkel szeretném megosztani azt, hogy milyen célokat tűztünk ki Veletek. Rátok bízzuk annak megítélését, hogy ezeket mennyire sikerült elérni.
Az első célunk az volt, hogy olyan közösségi élményben részesüljünk veletek, amely életre szóló változásokat hoz Nektek és Nekünk. Olyan találkozásokat teremteni egymással és Jézus Krisztussal, amelyek túlmutatnak a vallási közhelyeken. A Vele és az egymással való kapcsolódásban megtapasztalni azt a szinergiát, amelyben sokkal többet tanulunk annál, mint amit az oktató képes elmagyarázni. Egy olyan közösséget létrehozni, amelyben elkezdjük jobban érteni Teremtőnket, empatikusabban viszonyulni embertársainkhoz, és végre otthon érezni magunkat ebben a világban. Itt, ahol csak átutazók vagyunk. A közösségi élmény megteremtésében szenvedtük el a legnagyobb próbát, hiszen a két és hároméves képzések végzett hallgatói tanulmányaik alatt belekóstoltak a karantén minden nehézségébe. Igyekeztünk mindent megtenni azért, hogy az oktatás minősége kevéssé sérüljön, és legyen lehetőség a közösség gyakorlására is. Köszönjük, hogy kitartottatok!
A második cél, hogy olyan tudást közvetítsünk számotokra, amely bár tiszteli és alkalmazza a hagyományos értékeket, de őszintén néz szembe napjaink kihívásaival, és életrevaló, kiteljesítő válaszokhoz segít hozzá. Tudást, ami alázatosságra tanít. Az egymás tiszteletén nyugvó párbeszéd képességét szerettük volna formálni.
Harmadrészt, olyan hitet szerettünk volna táplálni bennetek, amely meghaladja a hitigazságok megvallását, az egyházi közhelyek szajkózását. Ehelyett magát Krisztust formálja meg, amikor igét hirdetünk, lelkigondozunk, családokat segítünk, coacholunk és vezetünk. A hit Krisztusa ilyenkor valóságos alakban nyilatkoztatja ki önmagát ott ahol dolgozunk, szolgálunk vagy egyszerűen csak létezünk.
Tehát közösséget, tudást és hitet szerettünk volna megélni veletek. Célunk az volt, hogy mindez életformáló tapasztalattá váljon a katedra mindkét oldalán. Pál apostol szavaival élve, Krisztus jó illata szerettünk volna lenni számotokra Isten dicsőségére. Ha ezt megtapasztaltátok és átitatott Benneteket, akkor adjátok tovább! Az Ő dicsőségére!
Legjobb szakdolgozat
MA
Rátkay János Róbert: ÉLET EGY BORDERLINE SZEMÉLYISÉGZAVAROS CSALÁDTAG MELLETT A BORDERLINE SZEMÉLYISÉGZAVAR FELISMERÉSE ÉS A CSALÁDTAGOKNAK NYÚJTOTT SEGÍTSÉG LEHETŐSÉGEI
BA
2. Juhász István: Habakuk zsoltára (20 000 Ft)
1. S. Nagy Daniella: Nagy (kamat)lábon élők: Jakob Fugger (1459–1525) és a római egyház kapcsolata (40 000 Ft)
SZT – KC éc BC
(BC) dr. Sápi Szilvia: Női vezetők és vállalkozók kihívásainak kezelése coaching szemléletben (20 000 Ft)
SZT – pasztorál és SZT-VKGY
(P) Novák Eszter Júlia: Megfelelési kényszer a hitéletben és az istenkapcsolatban (20 000 Ft)
SZT – Gyermek- és ifúságvédelmi tanácsadó
Hortobágyi Ádám: A gyermekkori traumák szerepe a felnőttkori poszttraumás stressz szindróma kialakulásában (20 000 Ft)
Családkonzulens / családterapeuta
Dr. Mészáros Ádám Miklós: Házassági kríziselemzés Böszörményi-Nagy és Satir családterápiás koncepciója alapján, a római katolikus etika vetületében (20 000 Ft)